صفحه اصلی             |             اخبار             |             انتقادات و پیشنهادات             |             تماس با ما             |             بانک اطلاعاتی نخبگان و مستعدین                 
بازدید از کارخانه افشره گیری و عصاره گیری گل قطره توس جهت تشویق آنها به دانش بنیان نمودن محصولات مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
سایز تصویر کوچک شده است جهت مشاهده در سایز واقعی روی تصویر کلیک نمایید

سه شنبه 18 اذرماه دکتر سرگلزایی رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی از کارخانه گل قطره واقع در شهرک صنعتی مشهد بازدید کرد.

ایشان ضمن بازدید از محل تولید و دستگاه های افشره گیری و عصاره گیری، در جمع مدیران و کارکنان کارخانه بطور مبسوط به معرفی بنیادملی نخبگان و بیان اهداف و راهبردهای این بنیاد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداختند. ایشان از جمله خدمات و تسهیلاتی که در اختیار کارخانجات دانش بنیان قرار داده می شود به پرداخت وام و خرید 5 درصدی محصولات شرکتهای دانش بنیان توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره نمود.

وی تاکید کرد که کارخانه ای دانش بنیان است که محصولات دانش بنیان تولید کند.

مدیر کارخانه نیز با اشاره به تولیدات و ساز و کارها و دستگاهای درحال بهره گیری در کارخانه به بیان مشکلات و درخواستهایی در جهت هرچه سریع تر دانش بنیان شدن کارخانه پرداختند.

کارخانه گل قطره در سال 1375 تاسیس و تا کنون 31 نوع عصاره و 13 نوع افشره تولید می کند که اقدام به احراز دانش بنیان نموده است.

دکتر سرگلزایی در سخنانشان پیشنهاد تهیه گیاهان مورد نیاز کارخانه از مرکز تحقیقات کشاورزی را داشتند که مورد استقبال مدیران نیز واقع شد. در انتها کارکنان کارخانه متقاضی برگزاری دوره های آموزشی شبکه بازاریابی و مشاوره مالی بودند. قرار بر این شد بنیاد نخبگان استان بسته های آموزشی جهت آگاه سازی شرکت ها و کارخانجات از چگونگی روند ایجاد و شکل گیری شرکت های دانش بنیان آماده نماید و در اختیار اینگونه شرکت ها قرار دهد، تا آنها از آئین نامه های احراز امتیاز دانش بنیان مطلع شوند.