صفحه اصلی             |             اخبار             |             انتقادات و پیشنهادات             |             تماس با ما             |             بانک اطلاعاتی نخبگان و مستعدین                 
مراسم تجلیل و تکریم از 25 نخبه و استعداد برتر خراسان رضوی با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

alt

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این مراسم با بیان اینکه در معرفی نخبگان جامعه به جوانان کوتاهی کرده ایم گفت: باید نسبت به معرفی دانشمندان به این نسل بیشتر تلاش کنیم.
وی با بیان این که شناخت جوانان کشورمان از برخی بازیکنان ذخیره یک تیم فوتبال اروپایی بیش از از اندیشمندان و نخبگان جامعه خود است؛ افزود: نخبگان و دانشمندان جامعه در نزد جوانان کمتر شناخته شده هستند.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر این که ارزش دانایی و دانش جوانان از ثروت های مادی بیشتر است، بیان کرد: در این استان دانشمندانی داریم که محل رجوع یک درصد دانشمندان جهان در موضوعات تخصص مربوط به خود هستند اما ناشناخته مانده اند.
رشیدیان اظهار کرد: ضعف اساسی؛ در معرفی الگوهای برتر و نخبه به جامعه است و مراسم و آئین های قدردانی از نخبگان علمی و دانشمندان استان از جمله در جایزه علمی رضوی و دیگر همایش ها یکی از راههای معرفی آنان است.
وی با اشاره به دهه فجر انقلاب اسلامی نیز گفت: این روزها باید انگیزه ای برای حرکت و سرعت بیشتر در خدمت به جامعه باشد و از تکرار مکررات و پخش فیلم و کلیپ های تکراری پرهیز شود.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: دهه فجر، نگاه به آزادی و عدالت برای همه انسان ها را به ارمغان آورد و باید ارزش های امام (ره) انقلاب را مورد توجه بیشتر و جدی تر قرار دهیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: در این استان یک هزار و 116 تشکل غیر دولتی فعالیت می کنند که 622 مورد از آنها در  چهار سال اخیر ایجاد شده است.
سید جواد حسینی افزود: برنامه دولت تدبیر و امید سپردن هر چه بیشتر امور به تشکل های توانمند و کوچک تر کردن دولت است.
وی اضافه کرد: در خراسان رضوی تشکل های مردمی مختلفی را راه اندازی کرده ایم و در کنار آن از مدیران دستگاه های اجرایی هم خواسته شده تا از انرژی و استعداد جوانان نخبه در عرصه های گوناگون استفاده کنند.
وی اظهار کرد: در پارک علم و فناوری خراسان رضوی 160 شرکت دانش بنیان با حضور نزدیک به پنج هزار جوان و مبتکر، 350 محصول صادراتی تولید می کنند.
حسینی ادامه داد: مبنای تصمیم گیری های مدیران و مسئولان هر چه بر تحقیق و پژوهش بیشتر استوار باشد تصمیم گیری های بهتری گرفته می شود که بر این مهم تاکید داریم.

در ابتدای این برنامه، دکتراحمدی زاده رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی به ارائه گزارشی از فعالیت های بنیاد نخبگان استان خراسان رضوی و وضعیت اشتغال نخبگان پرداخت و از زحمات و حمایت های استاندار محترم از نخبگان تقدیر و تشکر نمود.

altalt