صفحه اصلی             |             اخبار             |             انتقادات و پیشنهادات             |             تماس با ما             |             بانک اطلاعاتی نخبگان و مستعدین                 
با حمایت بنیاد نخبگان خراسان رضوی: فینال کشوری مسابقه شهر ریاضی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

alt

مرحلۀ‌ نهایی کشوری مسابقه شهر ریاضی با حمایت بنیاد نخبگان استان‌خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در مراسم اختتامیه این مسابقه، سعیدرضا احمدی زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌رضوی گفت: مسابقۀ شهر ریاضی به همت دانشگاه فردوسی و با حمایت بنیاد نخبگان استان برگزار شد و توانست بین جامعه و دانشگاه ارتباط مؤثری برقرار کند.

وی ترویج کارگروهی را یکی از موفقیت‌های این مسابقه دانست و افزود: شهر ریاضی یک نوآوری جذاب است که بر خلاف گذشته، با ایجاد فضای دوستانه و تیمی دانش‌آموزان را به سمت ریاضیات سوق می­دهد.

احمدی‌زاده ادامه داد: یکی از نتایج این مسابقات، شناسایی استعدادهای حوزه ریاضی است که باید در ادامه مورد حمایت و البته هدایت قرار بگیرند. در همین راستا، بنیاد نخبگان استان تلاش دارد برنامه‌های تربیتی- آموزشی و فرهنگی متنوعی را برای آنان برگزار کند.

میرزاوزیری؛ عضو هیئت‌علمی دانشکده علوم‌ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد و مؤسس مسابقات شهر ریاضی نیز در این مراسم گفت: در فینال کشوری شهر ریاضی، بیش از ۱۰۰۰ شرکت‌کننده در دو ردۀ متوسطه اول و متوسطه دوم دختران و پسران و در ۴ مسابقه استانی و ۴ مسابقه کشوری در بازۀ زمانی 4 روزه به رقابت پرداختند.

وی هدایت تحصیلی، آشنا‌سازی دانش‌آموزان با رشتۀ ریاضی و رشته‌های مهندسی مرتبط با ریاضی‌فیزیک در دانشگاه، پیوند میان آموزش‌وپرورش و دانشگاه، شناسایی و هدایت دانش‌آموزان مستعد، انجام کار تیمی در ریاضی، ایجاد فضایی جذاب برای علاقه‌مندسازی به ریاضیات و ارائه جلوه‌های متنوع ریاضی برای ذائقه‌های متفاوت دانش‌آموزان را از مهمترین اهداف برگزاری این مسابقه دانست.

میرزاوزیری ادامه داد: هدف مجموعۀ ریاضی آن است که افراد گریزان از ریاضی، از چنین برنامه‌هایی بهره‌مند گردند و هدایت تحصیلی به سمت ریاضیات به شکلی هدفمند از طریق آموزش خانواده‌ها و دانش‌آموزان صورت پذیرد.

لازم به ذکر است، مسابقه شهر ریاضی در کشورهای مختلف مسابقه‌ای شناخته شده است و این مسابقه در کشورهای دیگر نیز تحت نام آریث‌لند و برند دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌‌شود.

altalt